Doç. Dr. Okan TOYGAR, CHP Mersin Milletvekili aday adayı

İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Okan Toygar, Cumhuriyet Halk Partisi’nden Mersin Milletvekilliğine aday adayı oldu. Aslen Tarsuslu olan Okan Toygar, akademik birikimi ve..

Doç. Dr. Okan TOYGAR, CHP Mersin  Milletvekili aday adayı
Yayınlanma: Güncelleme: 100 views

İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Okan Toygar, Cumhuriyet Halk Partisi’nden Mersin Milletvekilliğine aday adayı oldu.

Aslen Tarsuslu olan Okan Toygar, akademik birikimi ve birçok alanda olduğu gibi siyaset alanında da vatandaşlara ve bölge halkına hizmet edebilmek için vekilliğe talip olduğunu söyledi.
CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal’ı da ziyaret eden Okan Toygar, genel merkeze başvuru işlemlerinin ardından önümüzde ki günlerde aktif saha çalışmaları gerçekleştireceğini ifade etti.

Okan Toygar kimdir?
1969 doğumlu
1981 Tarsus Atatürk İlkokulu mezunu
1988 Tarsus Amerikan Koleji mezunu
1995 Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu
2000 Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Uzmanlığı
2013 yılından bu yana Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi.
2014-2015: Cincinnati University Cincinnati Eye Institute’da “vitreoretinal surgery research fellowship.”
2018: Doçent Ünvanı
23 uluslararası, 18 ulusal makalesi yayımlanmış olup, bunların 18’inde birinci isim olarak yer almaktadır.
Yayınlardaki üretkenlik düzeyi ve atıf etkisini gösteren “H” indeksi 10’dur.

Cumhuriyet Gazetesi, BirGün Gazetesi ve Cumhuriyet Kitap Eki’inde sağlık sistemi, siyaset ve edebiyat üzerine yazıları yayımlanmaktadır

Ataol Behramoğlu’nun “Siyasal Kimliği” ile ilgili bir söyleşi kitabı basılmak üzeredir.

2010 yılında CHP Adana Seyhan ilçe örgütünde partiye üye olmuştur. Eylül 2011’den bu yana İstanbul Beşiktaş ilçe örgütüne üyedir.

Yaklaşık 13 yıldır CHP önceki Genel Başkanlarından Sayın Altan Öymen ile kitap fuarlarında ve çeşitli toplantılarda sayısız söyleşiler düzenlemiştir. Yine kitap fuarlarında Orhan Kemal üzerine konuşmalar yapmış, Ataol Behramoğlu ile söyleşiler gerçekleştirmiştir.

2004-2008 arasında iki dönem “Etkin Demokratik TTB” listesinden Adana Tabip Odası Yönetim Kuruluna girerek çalışmıştır.

2020-2022 arasında “Etkin Demokratik TTB” listesi adayı olarak TTB Büyük Kongre Delegesi olarak görev yapmıştır.

2021 yılından itibaren İstanbul Tabip Odası yayın organı olan “Hekim Sözü” Dergisinin yayın kurulunda yer almakta, yazılar yazmaktadır.

2009-2010 döneminde Adana CUMOK (Cumhuriyet Gazetesi Okurları) Başkanı olarak “Çukurova Aydınlanma Toplantıları’nın” gerçekleşmesine öncülük etmiş ve bu toplantıların tamamında “moderatörlük” görevini üstlenmiştir. Altan Öymen, Sabih Kanadoğlu, Ali Sirmen, Turgut Kazan, Mümtaz Sosyal ve Alpaslan Işıklı gibi aydınlarımız ve yazarlarımızla düzenlediği toplantılarda o dönemde Adana’daki muhalif siyasi parti ve sivil toplum örgütlerini bir araya getirmiştir.

2006-2007 yıllarında ÇYDD Çukurova Şube Başkanlığı görevinde bulunmuştur. ÇYDD üyeliği hala İstanbul Beşiktaş şubesinde devam etmektedir.

2006 yılından bu yana DSİ emekçisi babası Bahri Toygar anısına Tarsus’ta her yıl sağlık sempozyumları düzenlemektedir.

Doç. Dr. Okan Toygar, diş hekimi Prof. Dr. Hilal Toygar ile evli olup, 15 yaşında biri kız, biri erkek ikiz çocuk babasıdır.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.